2 Mart 2010 Salı

Bereket Kuşları

Evet English Home'un kuşlarını çok kıskandım!! (: Kendi çapımda benzerini yapmaya çalıştım. Belki deneyimli olanlar kısa sürede halledebilir ama ben saatlerimi harcadım valla. Malum, dikiş makinem de yok..

Minik kuşlarımı şöyle yaptım:


10 cm çapında bir daire ve her bir kenarı 4 cm olan bir kare kumaş kestim. Kareyi üçgen oluşturacak şekilde ikiye katladım. Sonra o üçgeni 2 kere daha ikiye katladım ve gagayı oluşturdum.


Daire şeklindeki kumaşı ikiye katlayarak toplu iğneyle tutturdum. Gagayı fotolarda görüldüğü şekilde iç tarafa yerleştirdim. İki taraftan da bir miktar diktim. Ortayı dikmedim.

Kuşu, dikmediğim yer sayesinde ters çevirdim. İki tarafına da birer pul ve boncuk kullanarak göz diktim. İçine pamuk doldurdum, dikmediğim yeri diktim. Kuyruklarını yünden yapacaktım ama son anda karar değiştirip beyaz tülümsü bir şeyden yaptım. Tülden iki daire kesip onları rastgele kıvırdım ve diktim. Ve malesef fotosunu çekmeyi unuttum:( Umarım fotodan belli oluyordur. En son da kuşlarımı ipe geçirip boncuk dizdim. Veee ta-dammm..

3 yorum:

  1. ellerine emeklerine sağlık canım kardeşim seninle gurur duydum.

    YanıtlaSil
  2. aaa, çok basitmiş , çok da şirin:))

    YanıtlaSil